Dom i pokoje

Mieszkamy w odremontowanym, prawie 100-letnim domu. Zajmujemy jego dolną część, a dla gości przygotowaliśmy górę, która ma osobne wejście. Na 100 m.kw. klimatycznie i komfortowo urządzonego poddasza znajdują się dwa pokoje, dwie łazienki (na przeciwko pokoi), aneks kuchenny i bardzo duży salon z kominkiem, wygodną kanapą, fotelami i starym dębowym stołem, przy którym serwujemy posiłki. Z okien pokoi rozciąga się malowniczy widok na sad i łąki.

Nie posiadamy telewizora. W zamian za to oferujemy biblioteczkę z książkami (również w języku angielskim), albumami i przewodnikami oraz gry planszowe.
Dla rodzin z dziećmi mamy łóżeczko turystyczne, drewniany fotelik do karmienia i bujaczek. Oprócz nas i dwójki naszych dzieci gospodarstwo zamieszkują kury, gęsi, 3 psy oraz 2 koty.

agrozagadka_mazury_agroturystyka_poddasze

Nasze siedlisko jest położone w odległości około 2 km od wsi i jeziora. Wokół rozciągają się pola, łąki i lasy. Dom z jednej strony jest otoczony sadem ze starymi odmianami drzew owocowych: jabłonie, grusze, śliwki, czereśnie. W sadzie znajdują się: piaskownica, huśtawki, równoważnia. Wszystko zrobione jest przez nas ze starego odzyskowego drewna. Od wiosny do jesieni między drzewami rozwieszamy hamaki do błogiego leniuchowania. Mamy również wygodne leżaki. Oprócz tego do dyspozycji gości (nieodpłatnie) jest kilka rowerów i fotelik dla najmłodszych.

Pomiędzy sadem a rabatami kwiatowymi stoi duża drewniana altana. Tam często przesiadujemy wieczorami i czasami również serwujemy posiłki.

ZDJĘCIA

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!