logo-warmia_mazuryKomisja konkursowa odwiedza co roku ponad 20 obiektów zgłoszonych do konkursu, sprawdzając m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych, stan sanitarny obiektu, sposób żywienia gości czy oznakowanie i metody promocji działalności poszczególnych obiektów.
Zarząd województwa przychylił się do oceny komisji konkursowej i zgodnie przyznał nagrody pieniężne najlepszym z najlepszych tego typu obiektów w trzech konkursowych kategoriach: gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika; gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi oraz zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.
W kategorii „wypoczynek na wsi” pierwsze miejsce otrzymuje obiekt GLENDORIA z miejscowości Ględy, należący do Krystyny Lipskiej; www.glendoria.pl . Z kolei drugie miejsce przyznano SIEDLISKU PASIEKA ze Studzianki – Marty i Tomasza Wysokińskich; www.siedlisko-pasieka.pl .

Trzecie miejsce przyznano obiektowi AGROZAGADKA Z Bogaczewa, należącemu do Moniki i Macieja Lipińskich; www.agrozagadka.com

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymuje FOLWARK ŁUKNAJNO z miejscowości Łuknajno, należący do Justyny Dziak-Głowackiej; www.luknajno.pl.