Czas wolny

Jeziora
Wieś Bogaczewo leży na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorem Boczne, które jest częścią Niegocina. We wsi znajduje się plaża z pomostem, boiskiem do gry w siatkówkę plażową oraz plac zabaw dla dzieci. Istnieje mozliwość wypożyczenia kajaków, łódek wiosłowych czy żaglówki.

Rowery, spacery, bieganie
Podziwianie Mazur z perspektywy siodełka to niesamowita przyjemność. Nasza okolica to wiele tras rowerowych, które prowadzą do ciekawych pod względem architektonicznym i przyrodniczym miejsc. Rower pozwala dotrzeć do urokliwych zakątków ukrytych w lasach, do ruin starych folwarków, do miejsc mało eksplorowanych. Dla biegaczy chętnie pokażemy fajne trasy wiodące z dala od asfaltu.

Spływy kajakowe
Mazury to nie tylko jeziora, ale też piękne rzeki, takie jak Krutynia czy bardziej kameralna Sapina. Spływy kajakowe to mozliwość obserwowania dzikiej przyrody z bliska. Malownicze krajobrazy,wielość gatunków ptaków i roślin na wyciągnięcie ręki.

Jazda konna
Dla amatorów i miłośników jazdy konnej nasza okolica oferuje kilka miejsc gdzie można realizować swoją pasję zarówno na poziomie podstawowym jaki i zawansowanym.

Serowarstwo
Od kilku lat robimy w Agrozagadce sery – świeże, dojrzewające i wędzone. Serowarstwa Maciek uczył się na warsztatach w West Cork u Giany Ferguson (www.gubbeen.com). Ona jako jedna z pierwszych w Irlandii zaczęła produkować tzw.sery zagrodowe. Obecnie jej Gubeen jest sprzedawany w różnych częściach świata. Jeśli macie ochotę pouczestniczyć w magii domowej produkcji sera, zapraszamy serdecznie.